Tudta Ön, hogyan vélekedett Sir John Bowring a magyar nyelvről?
"A magyar nyelv messzire megy vissza. Egész sajátos módon fejlődött és szerkezetének kialakulása olyan időkre nyúlik vissza, amikor a legtöbb európai nyelv még nem is létezett. Önmagában következetesen és szilárdan fejlődött nyelv, amelyben logika van, sőt matézis, az erő, a hangzatok minden hajlékonyságával és alakíthatóságával. Az angol ember legyen büszke arra, hogy nyelve az emberi történelem eposzát tünteti fel. Ki lehet mutatni eredetét, kivehetők, szétválaszthatók benne az idegen rétegek, amelyek a különböző népekkel való érintkezés során rávakolódtak.
Ezzel szemben a magyar nyelv egyetlen darabból álló terméskő, amelyen az idők viharai karcolást sem ejtettek. Nem az idők változásától függő naptár. Nem szorul senkire, nem kölcsönöz, nem alkudozik, nem ad és nem vesz senkitől. E nyelv a nemzeti önállóság, a szellemi függetlenség legrégibb és legfényesebb emléke.
Amit a tudósok nem tudnak megfejteni, azt mellőzik. Ez a nyelvészetben is így van, éppen úgy, mint a régészetben. Az egyiptomi régi templomok egyetlen kőből készült padolatait sem tudjuk megmagyarázni, honnan, melyik hegységből vágták ki e csodálatos tömegeket.
A magyar nyelv eredetisége, még ennél is csodálatosabb tünemény. Aki megfejti, az isteni titkot boncoland, annak is az első tételét:
Tudta ön?
Hogy az atombomba, a holográf, a holdjáró és a Ford T-modell fejlesztői, valamint a bináris kód, a BASIC és a számítógép programozás, a nukleáris energia, a kaliforniai boripar, az amerikai lovasság, a normál méretű mozifilm, továbbá az amerikai repülési és űrhajózási ipar szülőatyjai mind magyar-amerikaiak voltak?
Gábor Dénes
Tudta ön?
Hogy a gyufa, a televízió, a Hollywood-i filmipar, a modern számítógépek, a hangsebesség feletti repülés, a telefonközpont, a porlasztó, a Zeppelin, az automata sebességváltó, a Jet Propulsion Laboratórium és az Intel Corporation létezésüket mind a magyaroknak köszönhetik?
Kármán Tódor
És mi a véleménye a "Pulitzer-díj" hírnevéről ismert Pulitzer Józsefről?
Ő volt felelős az amerikai Szabadság szobor felállításához szükséges alapítvány létrehozásáért. A szobor szétszedve állt, mivel New York megtagadta az építkezés finanszírozását. Pulitzeré volt az a manapság sznoboknak tűnő ötlet, hogy kerüljön be újságjába mindenkinek a neve, aki adományt ad ehhez a tervhez.
Tudta ön?
Hogy a valamilyen magyar felmenőkkel rendelkező embereket 136-szor jelölték Oscar-díjra az 1929-es első átadás óta, és több mint 30-an vitték eddig haza az aranyszobrot?
(Adat: Associated Press AP-NY-10-26-96 1604EDT)
Elhiszi ön?
Hogy Madagaszkárnak volt magyar királya?
Gróf Benyovszky Móric (1741-1786)
Tudta ön?
Hogy Mexikónak volt osztrák-magyar császára?
I. Miksa.
Uralkodott: 1864. április 10 és 1867 május 15 között
(Őt történetesen kivégezték magyar huszárjaival együtt.)
Tudta Ön, hogyan vélekedett Enrico Fermi a földönkívüliekről?
Amikor a Nobel-díjas Enrico Fermitől megkérdezték, hisz-e a földönkívüliekben, így válaszolt:
Ha nem tudta vagy nem tudja elhinni és további részletekre kíváncsi, látogasson el a The Hungary Page webhelyre a következő címen: