Ki vagyok én?
Mi az asztrológia?

 

Számszimbolika

Az élet alapelveinek bemutatása előtt szükségesnek tartom a számszimbolika nagyvonalakban történő megismerését.

Az E G Y E S a teljességet, istenit jelenti, és a kör szimbólum számmegfelelője. Ez az egység bomlik fel az életben két ellentétes polaritású részre, amely a kört is megfelezi.

A K E T T E S szám a kibékíthetetlen ellentét feszültségét, és a kiegészítődés lehetőségét (tükröt) szimbolizálja.

A H Á R M A S számnál, és minden további páratlannál, megjelenik a feszültségből való kimozdulás lehetősége, amely a nehézségeket feloldhatja. A síkgeometriai megfelelője a háromszög, melyet, ha csúcsára állítunk, akkor (lefelé) az anyag felé történő elmozdulást eredményez (sűrűsödés, kötés), ez a víz jelképe. Ha talpára állítjuk, csúcsával felfelé a szellemiség, az isteni irányába mozdulunk (könnyítés, oldódás). Ez az alakzat az Isten, a tűz jelképévé vált. A két háromszög egymásba csúsztatva (Dávid-csillag), az ember anyagi, és isteni természetét hivatott bemutatni. A körbe rajzolt egyenlő oldalú háromszög a teljes megvalósulás szimbóluma, és csúcsai mozgáslehetőséget, harmóniát fejeznek ki, 120 fokra állnak egymástól.

A N É G Y E S szám megkettőződött feszültséget jelenti, a kimozdíthatatlan kötöttséget, a meghatározottságot, sorsszerűséget mutatja, és az anyag, a föld jelképe. A kört négy részre osztja, csúcsai 90 fokot zárnak be egymással. Másik jelképe a kereszt, amelynek szárai szintén 90 fokos szöget zárnak be.

Az Ö T Ö S szám az anyag fogságából való kitörés lehetőséget jelenti, csillag változata is az embert jelképezi. Itt az ember szellemi része, a poláris ellentéteket nem tudja megszüntetni, mert túl nagy az anyag sűrítő ereje (négyes). Az ötös kétszer két részre osztható: háromra és kettőre, vagy négyre és egyre. Az utóbbinál a négy az anyag fogságát, az e g y az isteni erőt szimbolizálja, és az anyagból való kitörést, isteni részünk felhasználásával kívánja elérni. Ez pedig a mágia ereje.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

A H A T O S számot is kétszer két részre bonthatjuk: az egyik a három meg három (szellemiség kettőződve), a másik a négyes és a kettes (az anyag és a feszültség). Az ember szabad akaratának ad helyet a hatos és a hatszög, amikor választhat a szellemi, és az anyagi megoldások között. A körben lévő hatszög csúcsai 60 fokra állnak egymástól.

Elérkeztünk a H E T E S számhoz, amely kiemelten szent szám, az ősbolygók, életelvek mennyisége is. A négyet és a hármat tartalmazza, vagy a kétszer hármat, plusz egyet. Az első kettő: az anyag és a szellemiség egységét fejezi ki, az utóbbi páros: megduplázódott szellemiség, és az isteni erő teljessége. Az emberre az első vonatkozik, hiszen anyagi, és szellemi részből áll. Ugyanakkor, a hét alapelv vonatkozik a kozmikus, nem anyagi természetű dolgokra is. "Ahogy fent (a világmindenségben), úgy lent (a földön)". A háromszorosan nagy beavatott Hermésznek tulajdonított kijelentés, mely szerint az ember (mikrokozmosz) a világmindenség (makrokozmosz) kicsinyített változatát hordozza magában.

A H E T E S számhoz kapcsolódnak az élet nagy ciklusai, (amelyek nem megfoghatatlan misztikus valamik,) hanem a Szaturnusz alapelv kb. 28 éves ciklusának a negyed részét jelentik. A Szaturnusz (sors-bolygó) kicsit több mint hét éves periódusa mindig változásokat hoz az életünkbe. Ez az emberi fejlődésünk kiemelt szakaszait jelenti, érettségünk fokát mutatja. Az első hét évben kisgyerekek vagyunk, a másodikban kisiskolások, a harmadik hét év kezdetén serdülőkorba lépünk, a negyedik szakasz végén érett felnőtté válunk. Az első ciklus (kb. 29. év) végén a Szaturnusz visszatér a születéskori állásába, és egy új nagy korszak kezdődik az életünkben. Ez a teljes érettség kora, ami valójában 29-30 éves korunkban történik, mert a bolygónak a teljes visszatérése több mint 28 év után következik be.

Az asztrológiában kiemelt jelentősége van a T I Z E N K E T T E S számnak, amely állhat négy darab hármasból, vagy három darab négyesből. Az állatövi jegyek mennyisége is ennyi.

A Biblia, a népi mondások, és bölcs egyszerűségükkel tanító népmesék gyakran felhasználják a három, a hét, és a tizenkettes szám szimbolikáját. Például: a Szentháromság: Atya, Fiú, Szentlélek. Ilyen, a három a magyar igazság, a hármasút, a három királyok, a három testvér. Hét szűk esztendő, heted íziglen átkozott, hét törpe, hétpróbás, hétfejű sárkány. Jézus tizenkét tanítványa, tizenkét esküdt az ítélkezésben, az analóg óra tizenkét állása, a tucat mennyisége, olimposzi 12 legnagyobb Isten, stb.

Ezek a szimbólumok a valóság, főleg a Nap útja; a Hold ciklusa, és fázisainak alapos megfigyelésével alakultak ki.
A Nap egy éves ciklusában 12 hónap (holdnap) található, melyet hetekre osztunk. A fent említett Szaturnusz bolygó 7 éve, analóg a négy Hold fázissal, vagyis amit a Szaturnusz mutat, azt gyakran a Hold teljesíti be közvetlenül a hétköznapi életünkben.

A hármas szimbólum-szám jelentését: a hétköznapi életben mindig meglévő ellentétek kibékítéséből, "békebíró" szerepéből vezették le. Ugyanakkor, az egymást kiegészítő páros életébe is berobbanhat egy harmadik. Hatása bomlasztó a párra, de megfigyelhetjük, hogy ő kizárólag csak akkor jelenik meg, ha a kapcsolat már a végét járja, és az valójában már nem megfelelő valamelyik fél számára. A hármas mindig a dolgok megoldását, a szellemiség beavatkozását hozza életünkbe.

vissza a lap tetejére

Vendégoldal
Gondolatok...
Kérdések-Válaszok
Elemzés rendelés
Letöltések
Ajánló
Kapcsolat
Kezdőlap
Aktuális